Сан-Біс́енс-да-Мунт́ал () - місто, розташоване в Автономній області Каталонія в Іспанії. Знаходиться у районі (кумарці) Маресма провінції Барселона, згідно з новою адміністративною реформою перебуватиме у складі баґарії Барселона.

Населення

Населення міста (у 2007 р.) становить 5 267 осіб (з них менше 14 років - 21,9%, від 15 до 64 - 67,5%, понад 65 років - 10,5%). У 2006 р. народжуваність склала 73 осіб, смертність - 37 осіб, кількість одружень - 25 (у 2006 р.). У 2001 р. активне населення становило 2.036 осіб, з них безробітних - 173 осіб. Серед осіб, які проживали на території міста у 2001 р., 2.984 осіб народилися в Каталонії (з них 1.119 осіб у тому самому районі, або кумарці), 631 осіб приїхало з інших областей Іспанії, а 232 осіб приїхало з-за кордону. Університетську освіту має 23,7 % усього населення. У 2001 р. нараховувалося 1.392 домогосподарств (з них 20% складалися з однієї особи, 27,2% з двох осіб, 22,3% з 3 осіб, 21,5% з 4 осіб, 6,3% з 5 осіб, 1,8 % з 6 осіб, 0,6% з 7 осіб, 0,3% з 8 осіб і 0% з 9 і більше осіб). Активне населення міста у 2001 р. працювало у таких сферах діяльності : у сільському господорстві - 2,1%, у промисловості - 21,9%, на будівництві - 7,9% і у сфері обслуговування - 68,1%. У муніципалітеті або у власному районі (кумарці) працює 1.020 осіб, поза районом - 1.257 осіб.

Безробіття

У 2007 р. нараховувалося 143 безробітних (у 2006 р. - 144 безробітних), з них чоловіки становили 34,3%, а жінки - 65,7%.

Економіка

Підприємства міста

Промислові підприємства

Промислові підприємства міста, за сферою діяльності Рік 2002 р. 2001 р. Енергетичні та водні ресурси 2,6% 2,4% Хімія та метали 5,1% 2,4% Переробка металів 17,9% 21,4% Продукти харчування 2,6% 2,4% Текстиль 48,7% 47,6% Виробництво меблів, видання 17,9% 19,0% Інше 5,1% 4,8% Усього підприємств 39 42  

Роздрібна торгівля

Підприємства роздрібної торгівлі міста, за сферою діяльності Рік 2002 р. 2001 р. Продукти харчування 33,3% 29,5% Одяг та взуття 13,3% 13,6% Товари для дому 0,0% 0,0% Книги та періодичні видання 4,4% 4,5% Промислова хімічна продукція 8,9% 11,4% Продукція, пов'язана з транспортними засобами 8,9% 9,1% Інше 31,1% 31,8% Усього підприємств 45 44  

Сфера послуг

Підприємства міста, що працюють у сфері послуг, за діяльністю Рік 2002 р. 2001 р. Гуртова торгівля 15,8% 16,7% Готелі та готельний бізнес 14,1% 14,6% Транспорт та зв'язок 10,2% 10,4% Посередницькі фінансові послуги 2,3% 2,8% Послуги підприємствам 11,3% 10,4% Послуги фізичним особам 23,7% 25,0% Нерухомість та ін. 22,6% 20,1% Усього підприємств 177 144  

Житловий фонд

У 2001 р. 2,2% усіх родин (домогосподарств) мали житло метражем до 59 м², 15,6% - від 60 до 89 м², 33,2% - від 90 до 119 м² і 49% - понад 120 м².З усіх будівель у 2001 р. 12% було одноповерховими, 78,4% - двоповерховими, 5,9 % - триповерховими, 0,6% - чотириповерховими, 0,9% - п'ятиповерховими, 0,6% - шестиповерховими, 0,5% - семиповерховими, 1,1% - з вісьмома та більше поверхами.

Автопарк

Автомобілі, зареєстровані у місті, за призначенням Рік 2006 р. 2005 р. Приватні автомобілі 65,9% 67,4% Мотоцикли 15,7% 15,2% Вантажівки 15,4% 14,5% Трактори 0,3% 0,2% Автобуси та ін. 2,7% 2,6% Усього автомобілів 3.528 шт. 3.407 шт.  

Вживання каталанської мови

У 2001 р. каталанську мову у місті розуміли 97,7% усього населення (у 1996 р. - 98,8%), вміли говорити нею 87,3% (у 1996 р. - 90,3%), вміли читати 85,7% (у 1996 р. - 86,9%), вміли писати 62,8 % (у 1996 р. - 54,9%). Не розуміли каталанської мови 2,3%.

Політичні уподобання

У виборах до Парламенту Каталонії у 2006 р. взяло участь 2.258 осіб (у 2003 р. - 2.245 осіб). Голоси за політичні сили розподілилися таким чином:

Вибори до Парламенту Каталонії Рік 2006 р. 2003 р. Конвергенція та Єднання (CiU) 43,3% 42% Соціалістична партія Каталонії (PSC) 14,8% 19,3% Народна партія (PP) 11,1% 14,5% Ініціатива за зелену Каталонію (IC) 8,5% 5,3% Республіканська лівиця Каталонії (ERC) 15,0% 18,1% Громадянська партія (C's) 4,8% 0,0% Інші 2,6% 0,9%  

У муніципальних виборах у 2007 р. взяло участь 2.015 осіб (у 2003 р. - 2.029 осіб). Голоси за політичні сили розподілилися таким чином:

Муніципальні вибори Рік 2007 р. 2003 р. Конвергенція та Єднання (CiU) 33,2% 34,5% Соціалістична партія Каталонії (PSC) 21,6% 23,8% Народна партія (PP) 9,0% 11,4% Ініціатива за зелену Каталонію (IC) 7,5% 16,4% Республіканська лівиця Каталонії (ERC) 13,7% 14,0% Громадянська партія (C's) 0,0% 0,0% Інші 15,0% 0,0%  

Історія та культура

Посилання

Дані Інституту статистики Каталонії (Institut d'Estadística de Catalunya)